تعهدات بیمه در مورد دارو و کارشناس رسمی دادگستری رشته امور بیمه

اگر قصد دارید در مورد انواع تعهدات بیمه در مورد دارو اطلاعات کافی را به دست بیاورید، این مقاله کمکی زیادی برای شما خواهد بود و شما را به کارشناس رسمی دادگستری رشته امور بیمه لینک خواهد کرد. در ابتدا اطلاعاتی کلی در مورد بیمه و تعهدات بیمه ارائه می گردد.  بسیاری از افراد به دلایل مختلفی نمی‌توانند از امکاناتی که بیمه در اختیار آن‌ها باید بگذارد در زمینه دارو‌ها استفاده کنند به همین دلیل کارشناسان ما در خصوص بیمه دارو‌های مختلف اظهار نظر می‌کنند.

صنعت دارو امروزه به عنوان یکی از پولساز ترین و مهم ترین صنایع در جهان شناخته می شود و حجم بسیار زیادی از ارز در جهان به همین دلیل رد و بدل می شود. در کشور ما هم خوشبختانه این صنعت به مقدار خوبی فعال است و می تواند هم از طریق ارز اوری از راه صادرات کمک کند و هم از طریق بی نیاز کردن کشور از واردات دارو. اما حتی با این شرایط هم بسیاری از دارو ها هستند که از کشور های اروپایی و امریکایی وحتی اسیایی به کشور وارد می شوند و هزینه این دارو ها کم نیست. گاها این دارو ها به قیمت هزار ها دلار به فروش میرسد و حتی با توجه به شرایط کشور بسیاری از دارو ها کمیاب شده اند.

در این شرایط تقبل هزینه های دارو های وارداتی بسیار زیاد است و از عهده بیمار خارج است. به همین دلیل دولت ها برای کاهش هزینه های دارو از طریق شرکت های بیمه عمل می کنند. در بسیاری از کشور ها این هزینه ها متفاوت است و هزینه های بسیاری بر بیمار تحمیل می شود. در ایران سعی شده تا این هزینه ها تقسیم شود تا کمترین فشار مالی بر خانواده بیمار تحمیل شود. شرکت های بیمه بخش زیادی از این هزینه ها را متقبل میشوند . اما باز هم با این شرایط محدودیت هایی در زمینه تعهدات بیمه در مورد دارو وجود دارد .

تعهدات بیمه در مورد دارو شامل لیستی از تعرفه ها و مواردی است که شرکت های بیمه با داروخانه ها دارند . در این میان دارو هایی هستند که خاص تر و گران تر از بقیه می باشند. مانند دارو های بیماری های صعب العلاج یا بیماری های سرطانی که هزینه های دارو های آن ها بسیار زیاد است. جهت اطلاعات تکمیلی در مورد انواع دارو میتوانید با کارشناس رسمی دادگستری رشته داروسازی و سم شناسی ارتباط بگیرید.

شرکت های بیمه سعی می کنند تا با توزیع عادلانه این تعهدات بیمه کمترین فشار بر این بیمار ها تحمیل شود. معمولا بسیاری از دارو های ارزان و در دسترس که نیازی به تعهد بیمه ای ندارند از تعهد بیمه خارج شده اند. در عوض این داروهای پر هزینه در لیست تعهدات بیمه در مورد دارو قرار گرفته است .

مقدار تعهدات بیمه در مورد دارو بستگی به نوع بیمه دارد . ما انواع مختلفی از بیمه های خدماتی درمانی داریم که هر کدام خدمات خاص خود را ارائه می دهند. هم چنین سازمان های بیمه ی مختلفی از جمله سازمان تامین اجتماعی و سازمان خدمات درمانی نیرو های مسلح، بیمه سلامت و... موجود هستند که خدمات متفاوتی ارائه می دهند.

این بیمه ها با توجه به این که جز بیمه های تکمیلی محسوب می شوند یا خیر، شرایط متفاوتی دارند و سقف خدمات بیمه در مورد دارو در آن ها تفاوت دارد. بیمه های تکمیلی معمولا سقف بیش تری از تعهدات بیمه در مورد دارو را انجام می دهند. بیمه تکمیلی از طریق پرداخت هزینه بیشتر به شرکت بیمه برقرار می شود. این هزینه یا از طریق خود فرد یا از طریق سازمان یا شرکت بیمه کننده صورت میگرد. به عنوان مثال فرهنگیان و نیرو های مسلح جز بیمه های تکمیلی هستند

برای این که بتوانید با لیست تعهدات بیمه در مورد دارو و سقف تعهدات بیمه در مورد دارو و همچنین تعرفه ها و نوع بیمه و هزینه های آن بیشتر آشنا شوید، میتوانید به کارشناس امور بیمه ما مراجعه کنید و از پرداخت هزینه های دارویی سرسام اور پرهیز کنید. کارشناسان ما می توانند با توجه به اطلاعات کامل در مورد تعهدات بیمه ای از تمامی شرکت های بیمه و همچنین اگاهی کامل در مورد انواع بیمه ها به شما کمک کنند. در صورت نیاز به کارشناس می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود تماس حاصل نمائید.